E-commerce Academy

první přednáška je úspěšně za námi

Ve čtvrtek 16. srpna odstartoval vzdělávací projekt E-commerce Academy se svou první přednáškou z modulu Start-up v e-commerce businessu. Partnerem projektu je spolu s ACOMWARE společnost Dobrý web a Vysoká škola ekonomická v Praze, jejíž studenti se tohoto projektu účastní.

Studenti získali pohled na problematiku e-commerce nejen z hlediska teoretického, ale také hlavně praktického. Měli možnost diskutovat s majitelem e-shopu VašeČočky.cz, panem Vlastimilem Vávrů. Ten se zmínil o chybách, kterých se v počátcích svého podnikání dopustil, a také především o inovativních krocích, které podpořily jeho byznys.

Přednášky se zaměřovaly v první řadě na byznys plán a jeho detailní strukturu. Rozebrány byly cílové skupiny zákazníků a jejich potřeby. S legislativou v oblasti e-commerce posluchače seznámil pan Miloš Borovička z časopisu dTest.

Po absolvování první série přednášek by studenti měli zvládnout sestavit byznys plán pro svůj start-up, správně prezentovat produkt a umět pracovat se zákazníky.

Na čtvrteční přednášku navazuje praktický workshop, ve kterém se účastníci E-commerce Academy rozdělí do týmů a nastartují své projekty.

Následovat bude téma Specifika chování zákazníků v e-commerce. Náplní tohoto kurzu je například popis online trhu, možnosti získávání zákazníků nebo zvyšování konverzního poměru.

Dotace s názvem „Rozvoj podnikatelského prostředí pomocí nových vědeckých poznatků v oblasti e-commerce businessu“ byla schválena Magistrátem hl. m. Prahy na konci loňského roku. Projekt je finančně zaštiťován ze zdrojů Evropského sociálního fondu a rozpočtu hl. m. Prahy – „Investujeme do vaší budoucnosti“.

Další příspěvky

Připravte se na věk m-commerce!

Připravte se na věk m-commerce!

V pondělí 12. listopadu měl ACOMWARE opět své zastoupení na semináři pro členy APEK. S Janem Penkalou se představil i Michal Horák, ředitel společnost...

číst
Přijďte si poslechnout úspěšného eshopistu – Vlastu Vávrů

Přijďte si poslechnout úspěšného eshopistu – Vlastu Vávrů

​Přijměte pozvání na dvouhodinové setkání s Vlastimilem Vávrů a poslechněte si jednoho z nejúspěšnějších mužů české e-commerce. Vlasta Vávrů je jedním...

číst
Prezentace z Marketing Festivalu

Prezentace z Marketing Festivalu

Emailový marketing je pro spoustu e-shopů jistým zdrojem obratů, se kterým ale nezachází příliš chytře. Co udělat pro to, aby se posunuly od bezadresn...

číst
cs_CZCZ