Na projektu se podílejí

Jan Fencík Performance Advertising Strategist
Honza jako Performance Advertising Strategist se kvalitní prací na klientech vypracoval od běžné správy PPC kampaní až na Leadera oddělení Performance, které vedl přes 3 roky. V současné době se zaměřuje na znalostní rozvoj kolegů, správu VIP klientů a analýzu možností v oblasti výkonnostního marketingu v ČR a zahraničí.

DVDpremiery.cz: rychlejší růst v PPC díky automatizaci ppcHIT

Zavedení technologie ppcHIT pro automatizaci kampaní zvýšilo u e-shopu DVDpremiery.cz konverzní poměr i počty objednávek zejména v reklamní síti Sklik. Vyšší výkon PPC trvá i po vánoční sezóně.

 

E-shop DVDpremiery.cz patří mezi naše dlouhodobé klienty. Při přípravě strategie pro vánoční sezónu 2014 jsme klientovi navrhnuli využití nástroje ppcHIT pro automatizaci kampaní s cílem zvýšit efektivitu zejména v systému Sklik. Optimalizace měla přinést také rychlejší růst počtu objednávek.

Nástroj ppcHIT byl nasazen v říjnu 2014, kdy jsme provedli následující nastavení:

  • Spuštěny automaticky aktualizované produktové kampaně.
  • Kampaně pracují s názvy produktů v různých kombinacích, na které se inzeráty zobrazují.
  • Kampaně pracují se skladovostí produktů.
  • V inzerátech se zobrazuje cena zboží.

Výsledkem zmíněných úprav byl růst míry konverzí v reklamní síti Sklik, kde byla v období listopad 2014 až únor 2015 míra konverze o 95 % vyšší, než je průměr ostatních měsíců roku 2014. Podobně se zvýšil také počet objednávek – v listopadu 2014 došlo k nárůstu o 450 % v porovnání se zářím 2014.

Zlepšení výsledků PPC kampaní navíc trvá také v roce 2015, kdy je stále míra konverze i počet objednávek výrazně vyšší než v minulosti. Postupně též roste podíl ppcHIT na celkovém počtu transakcí – v únoru dosahoval již 68,3 %.

Více informací naleznete v infografice, kterou najdete pod tímto textem nebo si ji můžete stáhnout ve formátu PDF.

 

Buďte v kontaktu a konzultujte svůj projekt ještě dnes!

Kontaktní údaje

Těší nás, že jste se rozhodli nás kontaktovat.

Čím podrobněji popíšete svůj dotaz či problém, tím lépe Vám budeme moci pomoci. Děkujeme za zadání Vašich kontaktních údajů, které nám umožní pružnější komunikaci s Vámi. Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době. Jsme rádi za důvěru, kterou do nás vkládáte.Recepce: (+ 420) 737 289 119

*

*

*


*