GRIZLY.czZvýšit tržby nemusí být oříšek

Pro obchod se zdravou výživou Grizly.cz jsme namíchali výživnou směs e-mailingu, chytrých kampaní, browse-remarketingových sestav a automatizované komunikace. Povedlo se nám tak trojnásobit zákaznickou databázi, zvýšit konverzní poměr a začít budovat pozitivní image značky.

3x
větší databáze
zákazníků
9 %
konverzní poměr
e-mailu
40 %
nových zákazníků
nakoupilo

 

Raketový růst e-shopu nepřinášel věrné zákazníky

Z malého, nenápadného obchůdku Grizly.cz se už 3 roky po jeho založení stal jeden z největších e-shopů se zdravou výživou. Majitelé se soustředili na prodej a už jim nezbýval čas na budování značky obchodu nebo péči o zákazníky. Navrhli jsme proto kompletní strategii e-mailingové komunikace, jejíž součástí byla akvizice nových kontaktů, zahájení pravidelné rozesílky a start chytrých kampaní, které pomáhají budovat lovebrand.

 

S e-mailingem jsme začínali od nuly

„Začali jsme jednou týdně rozesílat newslettery, v nichž kombinujeme produktovou a obsahovou část..“

Do databáze kontaktů jsme chtěli získat další nové e-maily a potenciální zákazníky. Zvolili jsme proto pop-up okno s nabídkou motivační slevy 100 Kč při nákupu nad 1 000 Kč.

Provedli jsme komplexní analýzu současného stavu a zjistili jsme, že e-shopu vzrostl počet uživatelů přistupujících z mobilního zařízení o 40 %. Zároveň se ale snížilo procento nových zákazníků z důvodu absence responzivního webu a chybějící propagace celých kolekcí.

Sleva na první nákup posloužila jako motivace k zanechání e-mailu

Začali jsme jednou týdně rozesílat newslettery, v nichž kombinujeme produktovou a obsahovou část. Adresátům posíláme například tipy na různé variace zdravých pokrmů a magazín „Proč já a Grizly?“.

Kromě obecných newsletterů jsme vytvořili segmentované rozesílky na konkrétní produkty jednotlivých kategorií. Nezapomněli jsme ani na personalizaci šablony – oslovení křestním jménem, připomenutí prohlédnutých produktů, hodnocení z Heureka.cz nebo informace o nejbližším výdejním místu s dopravou zdarma.

Ke sběru kontaktů přes pop-up okno jsme postupně přidali browse-remarketingovou kampaň založenou na posledních navštívených produktech nebo svátkovou a výroční kampaň (rok od první registrace). Prostřednictvím A/B testování hledáme ideální varianty motivace. Nespokojené zákazníky ze serveru Heureka.cz oslovujeme pomocí automatizované komunikace.

 

 

„Kromě obecných newsletterů jsme vytvořili segmentované rozesílky na konkrétní produkty jednotlivých kategorií.“

Postupně jsme zavedli chytré kampaně

Po 9 měsících spolupráce jsme provedli datovou analýzu, která nám pomohla nastavit scénáře opakovaného nákupu sportovní a zdravé výživy. Tyto chytré kampaně tvoří přibližně 25 % tržeb celého e-mailového kanálu. Jejich konverzní poměr se blíží 18 % a navyšuje tak celkový konverzní poměr e-mailu na 9 až 9,5 %.

 

 

 

„Po 9 měsících spolupráce jsme provedli datovou analýzu, která nám pomohla nastavit scénáře opakovaného nákupu sportovní a zdravé výživy.“

Vyšší obrat, věrní zákazníci a pozitivní vztah ke značce

E-mailing, který doposud v portfoliu marketingových nástrojů chyběl, teď tvoří 17 % obratu celého e-shopu. Konverzní poměr e-mailů se pohybuje kolem 9 %. Z hlediska ROI se e-mailing podle hodnocení klienta jeví jako jednoznačně nejefektivnější kanál.

 

17 %

obratu tvoří e-mailing

9 %

konverzní poměr e-mailů

1

nejefektivnější kanál z pohledu ROI
cs_CZCZ