Naši klienti mají nejlepší e-mailové kampaně dle WebTop100

Odborná porota soutěže WebTop100 včera ocenila nejlepší digitální řešení za rok 2016. V kategorii E-mailingová kampaň postoupily do pětičlenného finále dvě kampaně z pera ACOMWARE pro společnosti UrbanStore a TESCOMA.

Ty nakonec obsadily první i druhé místo. „E-mailové kampaně mají ohromný potenciál a jsou oblastí, na kterou se specializujeme už několik let. Jsme rádi, že naše nápady ocenili i další kolegové odborníci. V obou případech jde o kampaně, které jsou svým pojetím netradiční a mají excelentní výsledky,“ říká Petr Cikán, Head of E-mail Marketing ve společnosti ACOMWARE.

Vítězným projektem kategorie E-mailingová kampaň soutěže WebTop100 se stala automatizovaná kampaň pro prodejce značkového oblečení UrbanStore.cz„Jde o chytrou remarketingovou kampaň, kterou využíváme k oslovení stávajících zákazníků, u nichž uběhla delší doba od posledního nákupu. Jakmile zákazník navštíví e-shop a prohlédne si některou z kolekcí, podle transakční historie a dalších dat vyhodnotíme, zda nastala správná doba ho znovu oslovit. Teprve poté mu odesíláme newsletter. Cílem je hlídat frekvenci těchto e-mailů, aby neobtěžovaly, a dáváme si záležet také na obsahu, jenž by měl zákazníka zaujmout,“ vysvětluje Petr Cikán. Jednotlivé e-maily obsahují více informací ke kolekci zboží, kterou si zákazník prohlížel v obchodě. Jsou též doplněny o dynamické prvky, například recenze e-shopu od dalších zákazníků.

Smyslem e-mailové kampaně pro společnost TESCOMA, která se v soutěži WebTop100 umístila na druhém místě, je podpora výjezdů promo týmu. Ten pořádá v jednotlivých prodejnách TESCOMA nejrůznější kulinářské akce. „E-mail je v tomto případě jediný kanál, který slouží k pozvání členů věrnostního programu na každou akci. Zákazníci od nás obdrží pozvánku a slevu 20 % na nákup v daný den. Kampaň funguje už od roku 2015 a je zajímavá rovněž tím, že její úspěšnost hodnotíme podle denního nárůstu tržeb na prodejně, kde se akce koná,“ dodává Petr Cikán.

Více informací o našich aktivitách v oblasti e-mailového marketingu najdete na https://emailing.www.acomware.cz/.

cs_CZCZ