Únorový Eshopista se zaměří

na expanzi e-shopů do zahraničí

Ve čtvrtek 20. února 2020 se v prostorách La Fabrika uskuteční první letošní diskuse Eshopista, která se zaměří na problematiku expanze e-shopů na zahraniční trhy a e-commerce v zahraničí. O zkušenosti z praxe a nejnovější trendy se podělí například Karol Guláš z ASTRATEXu, Jan Jelínek z Alensa, Jenda Perla z Datawepsu nebo Martin Svoboda z Googlu. Moderování akce se ujme zakladatelka Zásilkovny Simona Kijonková spolu s redaktorem Forbesu Michaelem Marešem.

Expanze e-shopů do zahraničí je velkým tématem české e-commerce, s níž se pojí řada otázek i obav. „Vstoupit na zahraniční trh je pro každý e-shop obrovskou výzvou, která na něj klade velké nároky. Nejde přitom pouze o dostatek financí nebo správnou obchodní strategii, ale neobejdete se také bez znalosti trhu nebo kvalitního zákaznického servisu,“ uvádí za pořádající konzultační společnost Acomware event manažerka akce Terezie Charvátová, podle níž Eshopista nabídne praktické odpovědi na nejpalčivější otázky související s expanzí. Na akci je už možné se registrovat.

Hlavní program vzdělávací akce odstartuje Jenda Perla ze společnosti Dataweps, který ukáže, jaké zboží a za jaké ceny kupují lidé ve střední Evropě online. Na příkladech několika kategorií mimo jiné představí rozdíly mezi jednotlivými e-commerce trhy. „V rámci inspirativního bloku se posluchači dozvědí, co vše předchází vstupu na nový trh, jaké problémy se mohou vyskytnout, v čem se jednotlivé země liší nebo s jak silnou konkurencí je nutné počítat,“ doplňuje k programu Terezie Charvátová. O tyto zkušenosti se podělí vedoucí marketingu internetového prodejce spodního prádla ASTRATEX Karol Guláš a vedoucí marketingu předního evropského hráče v segmentu kontaktních čoček a brýlí Alensa Jan Jelínek.

V panelové diskuzi přiblíží zástupci e-shopů působících v zahraničí specifika a trendy e-commerce trhů v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Vystupující rovněž upozorní na bariéry a příležitosti na daných trzích. Hlavní odpolední program uzavře Martin Svoboda, jenž pomáhá klientům Googlu se vstupem na nové trhy. Posluchačům například prozradí, jak si stojí čeští provozovatelé e-shopů ve srovnání s ostatními zeměmi nebo co je důležité k dosažení úspěchu v zahraniční konkurenci.

Součástí programu bude ve čtvrtek 20. února i praktický seminář. „Zaměřen bude na plánování expanze a logistiku. Zuzana Klimková a David Dohányos z Googlu představí několik praktických doporučení. Účastníci se například dozvědí, jak se na expanzi připravit, jak připravit marketingový plán a jaké jsou aktuální legislativní požadavky,“ uzavírá Terezie Charvátová. Na hlavní akci i doprovodný seminář se mohou zájemci snadno přihlásit na webu www.eshopista.cz.

Datum konání akce: 20. 2. 2020

Čas: 12:30 – 18:50 (po hlavním programu následuje afterparty)

Program akce: https://eshopista.cz/

Pořadatel: Acomware

Místo konání: La Fabrika, Komunardů 30, Praha 7 – Holešovice


KONTAKT PRO MÉDIA

Kamil Gric

kamil.gric@acomware.cz

+420 737 289 527

 


O SPOLEČNOSTI ACOMWARE

Acomware je specializovaná konzultační společnost pro e-commerce a digitální marketing. Od roku 2002 pomáhá firmám, aby v jeho prostředí dosahovaly co nejlepších výsledků. Zvyšuje prodeje, buduje nové značky nebo zlepšuje péči o zákazníky. Služby společnosti využívají obchodní řetězce, e-shopy i výrobní firmy.

Česká e-commerce scéna je pro Acomware domovem, který se snaží aktivně rozvíjet a kultivovat. Podílí se na vývoji a implementaci nových nástrojů a technologií, školí odborníky i nadšence. Na webu www.acomware.cz publikuje unikátní výzkumy a studie. Je pořadatelem konferencí Performance 2020, Emailing 2020 a cyklu diskuzí Eshopista.

Další příspěvky

Kamenné řetězce dohánějí e-shopy. Na internetu už nabízejí stejné nebo lepší služby

Kamenné řetězce dohánějí e-shopy. Na internetu už nabízejí stejné nebo lepší služby

Už 80 % největších kamenných řetězců v Česku prodává své zboží na internetu, další 4 % alespoň umožňují rezervaci zboží na prodejně. Vyplývá to z naše...

číst
Black Friday mánie zasáhla Česko. Slevy nabízí 60 % obchodů, čas na nákup je do neděle

Black Friday mánie zasáhla Česko. Slevy nabízí 60 % obchodů, čas na nákup je do neděle

Do slevové akce Black Friday se letos zapojilo 61 % obchodních řetězců v Česku. Vyplývá to z výzkumu konzultační společnosti Acomware.

číst
Každý třetí Čech nakupuje jídlo na internetu. Doménou e-shopů je erotické zboží

Každý třetí Čech nakupuje jídlo na internetu. Doménou e-shopů je erotické zboží

Více než třetina Čechů nakupuje potraviny na internetu, z toho 16 % alespoň jednou měsíčně. Vyplývá to z průzkumu konzultační společnosti Acomware, kt...

číst
cs_CZCZ