Chceme otevřená data

chceme otevřená dataČeské iniciativě za otevřená data vévodí Fond Otakara Motejla, který vyzývá vládu ČR a jednotlivá ministerstva, aby princip otevřených dat přijaly a naplnily v oblasti zveřejňování datových zdrojů své závazky.

23. února je Mezinárodní den otevřených dat.

Již vloni v dubnu přislíbila Česká republika zveřejnit nejdůležitější datové zdroje ve formátu otevřench dat - tedy informace, kterými vláda a ministerstva disponují, a to ve strojově zpracovatelné podobě pro další použití. Termín do konce loňského roku však nedodržela. Doposud byl uvolněn pouze jediný.

 

Originální text výzvy Fondu Otakara Motejla:

V Praze dne 12. února 2013

Fond Otakara Motejla vyzývá vládu České republiky a  jednotlivá ministerstva, aby přijaly za svůj princip otevřených dat a plnily v oblasti zveřejňování datových zdrojů své závazky. V rámci iniciativy Partnerství pro otevřené vládnutí ze dne 4. dubna 2012 Česká republika přislíbila zveřejnit deset nejdůležitějších datových zdrojů ve formátu otevřených dat do konce loňského roku. Faktem je, že dosud byl uvolněn pouze jediný, tudíž svého závazku nedostála.

Zároveň vyzýváme vládu ČR a jednotlivá ministerstva, aby v režimu otevřených dat zpřístupňovaly další důležité datové zdroje tak, jak je to dnes běžné v řadě zemí (např. v USA a Velké Británii, ale i v Keni). Jedná se například o data týkající se zdravotní péče, školství či dopravy.

(...) číst dále >>

 

Více informací se dozvíte na webu www.otevrenadata.cz, kde se také k výzvě můžete připojit.

My jsme svoji podporu již vyjádřili.

Buďte v kontaktu a konzultujte svůj projekt ještě dnes!

Kontaktní údaje

Těší nás, že jste se rozhodli nás kontaktovat.

Čím podrobněji popíšete svůj dotaz či problém, tím lépe Vám budeme moci pomoci. Děkujeme za zadání Vašich kontaktních údajů, které nám umožní pružnější komunikaci s Vámi. Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době. Jsme rádi za důvěru, kterou do nás vkládáte.Recepce: (+ 420) 737 289 119

*

*

*


*