ACOMWARE loni rekordně rostl, svůj obrat zvýšil o 78 % na 145 milionů korun

Výsledek obratu za rok 2016 výrazně předčil očekávání vedení firmy. „V posledních letech se nám podařilo každý rok růst mezi 30-50 %, ale loňský rok byl v tomto ohledu výjimečný,” přiznává Jan Penkala, CEO společnosti. Příjmy ACOMWARE se loni zvýšily o 78 % na 145,3 milionů korun, o další stovky milionů korun v marketingových investicích se firma stará svým klientům. Její konzultační tým aktuálně tvoří přes 70 specialistů na e-commerce, kteří obsluhují více než 400 zákazníků z řad e-shopů, retailových i výrobních firem.

V letošním roce plánuje ACOMWARE zvýšit své příjmy o další desítky procent. „Rádi bychom rostli o dalších zhruba 30 %. Budeme nadále zkvalitňovat nejen naše klíčové služby, které zahrnují e-mailový a výkonnostní marketing, ale také rozšiřovat naši specializaci,” říká Penkala. ACOMWARE již od začátku roku významně posiluje své aktivity v oblasti digitálních médií nebo služeb, které pomáhají tuzemským e-shopům se vstupem na zahraniční trhy. „Pokud jde o pomoc s expanzí, spouštíme například vzdělávací akademii ve spolupráci s českým Googlem a Asociací pro elektronickou komerci,” upřesňuje Penkala.

Další rozvoj plánuje firma také na poli vlastních eventových a marketingových aktivit. Odborníci ACOMWARE loni vystoupili na více než 50 tuzemských konferencích, desítky vlastních akcí pak firma sama uspořádala. „Naši klienti mohli navštívit desítky našich akcí včetně úspěšného diskusního cyklu Eshopista, který představuje zajímavé osobnosti tuzemské e-commerce. Na podzim jsme uspořádali vůbec největší českou konferenci o e-mailovém marketingu Emailing 2020, kterou navštívilo více než 200 specialistů,” prozrazuje Penkala. Konference Emailing 2020 se uskuteční také v letošním roce.

O společnosti ACOMWARE s.r.o.

ACOMWARE je specializovaná konzultační společnost pro e-commerce. Zaměřuje se především na pomoc při vstupu na on-line trh, e-commerce poradenství, zvyšování návštěvnosti, obchodní výkonnosti a inteligentní e-mailing. Za 13 let fungování obsloužila přes 3 000 internetových projektů. ACOMWARE je držitelem certifikátů Google Premier Partner, Sklik Certifikovaná agentura, a je partnerem společností IBM, Oracle nebo Adform.

Tým tvoří více než 70 zkušených specialistů. V rámci rozvoje e-commerce publikujeme řadu případových studií nebo analýz, dále také pořádáme školení nebo workshopy. Všem příznivcům e-commerce přinášíme také cyklus diskuzí s úspěšnými internetovými podnikateli Eshopista.

Kontakt pro média

Relative PR & Consultancy

Jiří Uhlíř

tel. +420 724 014 643

Acomware_2016_výsledky
Acomware_2016_výsledky

e-mail: jiri.uhlir@relativepr.cz

cs_CZCZ