Na projektu se podílejí

Jan Penkala Business Development
Jan Penkala má v Acomware na starosti vztahy s klíčovými technologickými partnery společnosti a rozvoj nových produktů. Díky svým více než desetiletým zkušenostem v oboru má také na starosti rozvoj odborných znalostí ve společnosti a určování strategie pro e-shopy a retailery v oblasti e-commerce.

Jan Fencík Performance Advertising Strategist
Honza jako Performance Advertising Strategist se kvalitní prací na klientech vypracoval od běžné správy PPC kampaní až na Leadera oddělení Performance, které vedl přes 3 roky. V současné době se zaměřuje na znalostní rozvoj kolegů, správu VIP klientů a analýzu možností v oblasti výkonnostního marketingu v ČR a zahraničí.

Získání vyššího tržního podílu na vysoce konkurenčním německém trhu

 

321linsen.de je od začátku roku 2012 jedním z e-shopů zaměřených na kontaktní čočky společnosti Maternia s.r.o. Dobře fungující spolupráce mezi e-shopem 321linsen.de a ACOMWARE, která začala na podzim roku 2012, přinesla trojnásobnou výkonnost PPC kampaní a splnění jednoho z hlavních cílů klienta.

 

Graf č. 1 – Tržby z PPC kampaní v období 5/12 až 5/13

 

Jaký byl výchozí stav před počátkem spolupráce?

Na přelomu října/listopadu 2012 jsme začali s klientem spolupracovat na správě PPC kampaní pro pro e-shop 321linsen.de. Projekt jsme převzali v okamžiku, kdy cena za konverzi činila 200 Kč, ale z velké části se jednalo o brandové objednávky. PPC kampaně naznačovaly obrovský potenciál pro růst, přestože Německo je vysoce konkurenční prostředí kvůli vysokým cenám za proklik, které se pohybují v rozmezí 30-100 Kč. PPC specialista proto klientovi navrhl komplexní revizi kampaní, která využívá moderní trendů a všech možností v Adwords. Předpokládaným výsledkem této revize mělo být výrazné zvýšení počtu objednávek i tržeb a získání velkého počtu nových zákazníků, a to řádově v horizontu 2-4 měsíců. 

 


Cíle kampaně

Cílem klientem schválené kampaně byla maximální penetrace německého trhu kontaktních čoček, oslovení a získání nových zákazníků, kteří budou pravidelně generovat opakující se objednávky.

 

Pomohla kampaň s produktovými informacemi

V rámci optimalizace kampaně bylo nejdříve potřeba kompletně upravit strukturu kampaní a tím je připravit na silnou konkurenci, která je v tomto oboru na německém trhu enormní. Dále jsme omezili obecná klíčová slova a soustředili jsme se více na longtail (názvy produktů a značek). K nárůstu výsledků PPC kampaní nám také pomohla kampaň s produktovými informacemi, kterou jsme implementovali správně a včas - jako první inzerenti na kontaktní čočky na německém trhu. 

Klient po těchto úpravách zaznamenal raketové zvýšení návštěvnosti, začal dosahovat trojnásobku objednávek než před úpravami. Velmi důležitým efektem této kampaně je také velké navýšení počtu opakovaných objednávek, které díky novým zákazníkům v dalších týdnech a měsících získá.

 

Vyplatí se vyšší cena za konverzi?

Graf č. 2 – návštěvy z PPC kampaní v období 5/12 až 5/13

Pro obsazení vyšších pozic ve vyhledávání bylo nutné akceptovat vyšší cenu za konverzi (o 10-20%). Přestože se tím snížil zisk z jedné objednávky, podařilo se výrazně zvýšit podíl e-shopu 321linsen.de na trhu a v konečném důsledku zvýšení celkového zisku z PPC kampaní.

 


Shrnutí

V dlouhodobém kontextu bylo jednoznačně dobrým krokem optimalizovat PPC kampaně, tím výrazně zvýšit jejich kvalitu a na německém trhu akceptovat vyšší ceny za proklik, které zaútočily na lepší pozice v PPC kampaních.  Výsledkem je získání zajímavého podílu na německém trhu, trojnásobné zvýšení měsíční návštěvnosti, zvýšení počtu objednávek a obratu.

 

Včasná implementace novinek a trendů v PPC kampaních (Sitelinks na úrovni jednotlivých sestav, kampaně s produktovými informacemi atd.) pomohla klientovi získat lepší pozici před konkurencí na vysoce konkurenčním německém trhu.

 

 


Řekli o projektu

Vyjádření Jana Fencíka (PPC specialisty):

„Přestože je cena za konverzi vyšší než před začátkem spolupráce, klient dosahuje vyššího tržního podílu na novém trhu. Úspěšné PPC kampaně zásadně přispěly k získání tisíců nových zákazníků, kteří se významně podílí na opakovaných objednávkách.“

Vyjádření Vlasty Vávrů (CEO, Maternia, s.r.o.):

„PPC agentur jsme v Maternii vystřídali několik a s Acomwarem máme nejlepší výsledky. Vidím tam jasný záměr pomoci klientovi. Také vidím, že sledují (a implementují) novinky. Hodlám Acomwaru dát na starosti i PPC kampaně v dalších zemích, kam se chystáme expandovat."

 

 

Buďte v kontaktu a konzultujte svůj projekt ještě dnes!

Kontaktní údaje

Těší nás, že jste se rozhodli nás kontaktovat.

Čím podrobněji popíšete svůj dotaz či problém, tím lépe Vám budeme moci pomoci. Děkujeme za zadání Vašich kontaktních údajů, které nám umožní pružnější komunikaci s Vámi. Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době. Jsme rádi za důvěru, kterou do nás vkládáte.Recepce: (+ 420) 737 289 119

*

*

*


*