Na projektu se podílejí

Pavel Vondruška Senior Email Marketing Specialist
Pavel je dlouholetým specialistou na e-mailing. Pro zákazníka navrhne, implementuje a optimalizuje veškerou e-mailovou komunikaci, kterou je zapotřebí personalizovat a také správně načasovat.

Petr Cikán Head of Email Marketing
Petr pracuje jako Head of Email Marketing. Řídí oddělení e-mailingu a stará se o vybrané klienty. Na své pozici využívá bohatých zkušeností z e-commerce a marketingu, které získává již od roku 1999.

SpokojenýPes.cz: důraz na retenci přinesl zvýšení tržeb o 400 %

Za necelý rok po změně na koncept inteligentního e-mailingu zvýšil SpokojenýPes.cz své tržby z tohoto kanálu na 400 %. Jak jsme to dokázali?
 

S internetovým obchodem SpokojenyPes.cz jsme začali pracovat na optimalizaci e-mailové komunikace v květnu 2015. V té době tvořil e-mailing zhruba 3 % obratu společnosti a docházelo pouze k nepravidelným rozesílkám newsletterů bez automatizace nebo prvků personalizace.

Klientovi jsme proto doporučili změnu rozesílacího nástroje na pokročilé řešení pro marketingovou automatizaci IBM Marketing Cloud a také další související aktivity:
 

  • Podpořit sběr nových kontaktů u návštěvníků e-shopu
  • Automatickou segmentaci zákazníků podle několika různých charakteristik (aktivita, segment zvířátka, dle značek, slevová pásma a jiné)
  • Nastartování automatických kampaní kopírujících nákupní cyklus zákazníka.
  • Dynamizaci rozesílky – dochází k  přizpůsobení newsletterů preferencím konkrétního zákazníka

Nová strategie e-mailové komunikace přinesla po realizaci výše uvedených kroků zvýšení podílu na tržbách na 15 % z původních 3 %. Celkové navýšení tržeb z e-mailingu pak tvoří zhruba 400 %.

 

Více informací najdete v infografice, kterou najdete pod tímto textem.

Buďte v kontaktu a konzultujte svůj projekt ještě dnes!

Kontaktní údaje

Těší nás, že jste se rozhodli nás kontaktovat.

Čím podrobněji popíšete svůj dotaz či problém, tím lépe Vám budeme moci pomoci. Děkujeme za zadání Vašich kontaktních údajů, které nám umožní pružnější komunikaci s Vámi. Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době. Jsme rádi za důvěru, kterou do nás vkládáte.Recepce: (+ 420) 737 289 119

*

*

*


*