Na projektu se podílejí

Jan Penkala Business Development
Jan Penkala má v Acomware na starosti vztahy s klíčovými technologickými partnery společnosti a rozvoj nových produktů. Díky svým více než desetiletým zkušenostem v oboru má také na starosti rozvoj odborných znalostí ve společnosti a určování strategie pro e-shopy a retailery v oblasti e-commerce.

Kamil Gric PR manažer ACOMWARE s.r.o.
Kamil v ACOMWARE stojí poslední 4 roky za obsahovou strategií a PR aktivitami, mimo to vytvořil například strategii pro produktové PR energetické společnosti E.ON.

E-shop už mají tři čtvrtiny obchodních řetězců

 

V rámci studie bylo zkoumáno 129 českých řetězců napříč 16 segmenty. Zkoumané firmy provozují na území České republiky přes 11 800 kamenných prodejen a jejich roční obrat převyšuje 545 miliard korun. „Meziročně otevřely e-shopy spíše jednotky obchodních řetězců. Je to logické, v řadě segmentů už má e-shop většina firem. Přesto přibyly značky jako Lidl nebo Humanic, které se pokusily o vstup do e-commerce trhu,” říká k výsledkům Jan Penkala, CEO konzultační společnosti ACOMWARE. Nejhorší situace z tohoto pohledu přetrvává v oblasti drogerie a potravin.

Součástí studie byl také výzkum preferencí mezi zákazníky, který zajistila agentura response:now. Ten ukázal, že lidem na internetu nejvíce chybí e-shop značky Planeo elektro či DM Drogerie, z prodejců potravin pak Kaufland. Pokud jde o služby, nejdůležitější je pro Čechy doprava zdarma, následovaná kvalitní nabídkou služeb na prodejně - především pak možnost zboží vyzvednout, reklamovat ho nebo vrátit.

 

Kompletní studie Retail 2017 ke stažení:

(Zanechte prosím váš e-mail v následujícím formuláři, studie vám bude zaslána)

#Formulář#

Buďte v kontaktu a konzultujte svůj projekt ještě dnes!

Kontaktní údaje

Těší nás, že jste se rozhodli nás kontaktovat.

Čím podrobněji popíšete svůj dotaz či problém, tím lépe Vám budeme moci pomoci. Děkujeme za zadání Vašich kontaktních údajů, které nám umožní pružnější komunikaci s Vámi. Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době. Jsme rádi za důvěru, kterou do nás vkládáte.Recepce: (+ 420) 737 289 119

*

*

*


*