Na projektu se podílejí

Jan Penkala Business Development
Jenda byl od února 2014 do dubna 2018 výkonným ředitelem naší společnosti, zodpovídal tak za směrování, řízení ACOMWARE a tvorbu strategie. Aktuálně má na starosti vztahy s klíčovými technologickými partnery společnosti a rozvoj nových produktů.

Ondřej Klega Business Development
Ondřej má na starosti partnerské činnosti a podílí se na rozhodování o strategickém směřování firmy. Přednáší na konferencích a participuje na přednáškách pro studenty marketingu.

Kamil Gric PR Manager
Kamil pracuje na pozici PR Manager, kde má na starosti PR aktivity a obsahový marketing. Připravuje podklady pro média, spotřebitelské i další výzkumy, články a reportáže. Stará se také o obsah našeho blogu.

Na internetu už prodává většina obchodních řetězců.

Z výzkumu na vzorku 125 prodejců 16 různých segmentech, který připravila společnost ACOMWARE ve spolupráci s katedrou marketingu Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, vyplývá, že na internetu prodávají své zboží všichni největší obchodníci v celkově 7 segmentech. Vlastní e-shop provozuje již 91 firem.

Mezi segmenty, v nichž došlo v roce 2016 k největšímu nárůstu počtu nových e-shopů, patří nově též sportovní vybavení a zboží pro zdraví a krásu. Kromě nich nabízejí své produkty na internetu také všichni významní prodejci hraček, knih, koberců, zverimexu, či vybavení do koupelen.

Již loni začaly firmy reagovat na přesun zákazníků z běžných počítačů na mobilní zařízení, které využívají nejen k hledání zboží, ale též k nákupům. Mobilní nebo responzivní web, který umožňuje korektní zobrazení na mobilních zařízeních, už má 70 % prodejců. Za poslední dva roky se toto číslo významně zvýšilo o více než dvojnásobek.

Pozitivně se vyvíjí také nabídka služeb, které jednotliví obchodníci na internetu nabízejí. Možnost vyzvednout si zboží objednané na internetu v kamenné prodejně nabízí podobně jako loni 75 % firem. Výrazně se navíc zvýšilo množství obchodníků, kteří v e-shopu uvádějí, zda je dané zboží v prodejně skladem – aktuálně tuto informaci najdeme u poloviny firem. Možnost reklamovat zboží v kamenné prodejně nabízí již 65 % prodejců, přímo vrátit zboží jde ale jen u 45 % obchodníků.

 

Kompletní studie Retail 2017 ke stažení:

(Zanechte prosím váš e-mail v následujícím formuláři, studie vám bude obratem zaslána)

#Formulář# 
Buďte v kontaktu a konzultujte svůj projekt ještě dnes!

Kontaktní údaje

Těší nás, že jste se rozhodli nás kontaktovat.

Čím podrobněji popíšete svůj dotaz či problém, tím lépe Vám budeme moci pomoci. Děkujeme za zadání Vašich kontaktních údajů, které nám umožní pružnější komunikaci s Vámi. Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době. Jsme rádi za důvěru, kterou do nás vkládáte.Recepce: (+ 420) 737 289 119

*

*

*


*