Na projektu se podílejí

Jan Fencík Performance Advertising Strategist
Honza jako Performance Advertising Strategist se kvalitní prací na klientech vypracoval od běžné správy PPC kampaní až na Leadera oddělení Performance, které vedl přes 3 roky. V současné době se zaměřuje na znalostní rozvoj kolegů, správu VIP klientů a analýzu možností v oblasti výkonnostního marketingu v ČR a zahraničí.

Štěpánka Houžvicová Senior PPC Specialist
Štěpánka pro naše klienty zajišťuje revize XML, optimalizaci pro cenové srovnávače a spravuje PPC kampaně, s čímž je spojen návrh klíčových slov, sestavování samostatných kampaní a nakonec jejich vyhodnocování.

levneELEKTRO.cz: Vyšší obrat a nižší náklady na PPC kampaně

Pro nejoblíbenější e-shop v ČR podle soutěže ShopRoku 2014 spravujeme od loňského roku PPC kampaně. Ty se nám podařilo výrazně zefektivnit – z PPC nejen rostou tržby, ale zároveň jsme také snížili podíl nákladů na obratu více než 3x.

 

Cílem spolupráce s e-shopem levneELEKTRO.cz pro podzim loňského roku bylo významně zvýšit efektivitu PPC kampaní v reklamní síti Google Adwords. Požadavky byly jasné: zvýšit příjmy ze search i PLA kampaní a postupně snížit podíl nákladů na získaném obratu.

V rámci nové PPC strategie jsme u klienta provedli řadu dílčích úprav PPC kampaní:

  • Optimalizace PLA kampaní – více kampaní, lepší třídění
  • Změny search kampaní – nová struktura i podoba textových inzerátů
  • Rozšíření kampaní – např. o časovou dimenzi nebo regionální cílení
  • Spuštění remarketingových kampaní

Navržená strategie se projevila jako správná – ihned od 2. měsíce po implementaci změn došlo k růstu tržeb z PLA kampaní, které celkem rostly od srpna do prosince 2014 o neuvěřitelných 4 501 %. Podobně významně se zvýšil také obrat ze search kampaní. Cíl snížit PNO pod úroveň 3 % byl splněn – v prosinci činil pouhých 1,68 %, což je v meziročním srovnání více než trojnásobné zlepšení.

Více informací najdete v infografice, kterou najdete pod tímto textem, nebo si ji můžete stáhnout ve formátu PDF.

TIP: Máte problém s nedostatečnou výkonností vašich PPC kampaní? Obraťte se na nás!

 

Buďte v kontaktu a konzultujte svůj projekt ještě dnes!

Kontaktní údaje

Těší nás, že jste se rozhodli nás kontaktovat.

Čím podrobněji popíšete svůj dotaz či problém, tím lépe Vám budeme moci pomoci. Děkujeme za zadání Vašich kontaktních údajů, které nám umožní pružnější komunikaci s Vámi. Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době. Jsme rádi za důvěru, kterou do nás vkládáte.Recepce: (+ 420) 737 289 119

*

*

*


*