Jan Penkala

Business Development

Role v ACOMWARE

Jenda byl od února 2014 do dubna 2018 výkonným ředitelem naší společnosti, zodpovídal tak za směrování, řízení ACOMWARE a tvorbu strategie. Aktuálně má na starosti vztahy s klíčovými technologickými partnery společnosti a rozvoj nových produktů.

Díky svým více než desetiletým zkušenostem v oboru má také na starosti rozvoj odborných znalostí ve společnosti a určování strategie pro e-shopy a retailery v oblasti e-commerce. Svoji práci zaměřuje především na tvorbu marketingových strategií, business poradenství, využití nových technologií či nástrojů a komunikaci se zákazníkem.

Jménem společnosti komunikuje nejen s našimi významnými klienty, partnery, ale také s médii, kterým poskytuje komentáře o dění v české e-commerce. V posledních letech také spolupracoval na projektech pro přední e-shopy i retailové společnosti jako Tescoma, Expert ČR, Kytary.cz, Maternia, Conrad Electronic a další.

​Mezi své vrcholy řadí prezentaci případové studie „Tescoma a inteligentní emailing“ na konferenci IBM Amplify 2015 v Londýně a prezentaci How IBM Marketing Cloud Boosted the Growth of a Leading Central European Baby FMCG e-Shop Feedo na IBM Amplify 2017 v Las Vegas.

Vzdělání a zkušenosti

Marketingu a e-commerce se začal Honza věnovat již při studiu na vysoké škole. Absolvoval magisterské studium informačního managementu s vedlejší specializací marketing na Vysoké škole ekonomické v Praze. Svou diplomovou práci směřoval do oblasti e-commerce, konkrétně se v ní zabýval problematikou optimalizace firemních procesů v prostředí integrovaného informačního systému a e-shopu u prodejce elektroniky. Na VŠE se pravidelně vrací v roli odborníka na e-commerce pro kurz Internetový marketing. Poslední dva roky navštěvuje Google Agency Leadership program.

V rámci práce v ACOMWARE se spolupodílí na Studii vztahu retailerů k prodeji na internetu, spotřebitelském výzkumu, e-commerce indexu a pravidelně přispívá na blog.

Veřejná vystoupení

Jeho zkušenosti a názory jste mohli slyšet na řadě konferencí (ShopExpo 2015, Marketing Festival 2014, Retail Summit 2013, WebTop100) nebo na panelových diskusích (Vývoj v české e-commerce v roce 2013). Jako spoluautor a moderátor je podepsán i pod konferencí Emailing2020. Přednáší i na akcích pořádaných našimi partnery Microsoft nebo Oracle. 

Honza dále pravidelně přednáší pro APEK, vede workshopy pro Seznam.cz, Heureka.cz, workshopOPEN nebo EmailOpen. Zároveň navštěvuje většinu odborných konferencí v ČR a znalosti získává i na zahraničních akcích (eCommerce Expo, IBM Amplify, TFM&A, E-commerce Trend CEE).

Je citován prestižními médii jako je Český rozhlas (Růst české e-commerce, Prodej potravin na internetu) nebo Česká televize (Retailová studie), byl hostem DVTV na téma Alza vs. Heureka

Pro projekt Retailek na portálu Mediář.cz pravidelně komentuje dění v retailu a v e-commerce: http://retailek.mediar.cz/tema/co-na-to-experti/.

​​Sociální sítě

Sledujte novinky, tipy i zajímavá čísla na Jendově Twitter kanálu o inteligentním emailingu:

Moje znalosti

Inteligentní emailový marketing Zvyšování obchodní výkonnosti Zvyšování návštěvnosti RTB Marketingová konzultace

Pro koho momentálně pracuji

Přečtěte si mé příspěvky

Jdi na více prezentací

Buďte v kontaktu a konzultujte svůj projekt ještě dnes!

Kontaktní údaje

Těší nás, že jste se rozhodli nás kontaktovat.

Čím podrobněji popíšete svůj dotaz či problém, tím lépe Vám budeme moci pomoci. Děkujeme za zadání Vašich kontaktních údajů, které nám umožní pružnější komunikaci s Vámi. Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době. Jsme rádi za důvěru, kterou do nás vkládáte.Recepce: (+ 420) 737 289 119

*

*

*


*