Na projektu se podílejí

Pavel Vondruška Senior Email Marketing Specialist
Pavel je dlouholetým specialistou na e-mailing. Pro zákazníka navrhne, implementuje a optimalizuje veškerou e-mailovou komunikaci, kterou je zapotřebí personalizovat a také správně načasovat.

Petr Cikán Head of Email Marketing
Petr pracuje jako Head of Email Marketing. Řídí oddělení e-mailingu a stará se o vybrané klienty. Na své pozici využívá bohatých zkušeností z e-commerce a marketingu, které získává již od roku 1999.

Exasoft: zvýšení doručitelnosti a příjmů z e-mailingu

Jednomu z největších českých e-shopů zaměřených na IT a spotřební elektroniku jsme pomohli optimalizovat e-mailovou komunikaci. Výsledkem je růst příjmů o 68 %, významná role automatizovaných kampaní a spokojený zákazník.

S e-shopem začínáme spolupracovat v létě 2015, kdy mu po analýza stávajícího stavu (pouze e-blast, nedostatečná práce s databázi kontaktů) doporučujeme implementaci profesionálního nástroje IBM Marketing Cloud. Po dokončení implementace jsme pro klienta realizovali následující kroky:

  1. Očištění databáze​ - odstranění zhruba 5 % již neexistujících či jinak nefunkčních e-mailů
  2. Rozdělení databáze do segmentů - speciální důraz kladen na neaktivní kontakty (asi 40 % celkového objemu)
  3. Zahájení sběru nových kontaktů - návrh a tvorba pobídek pro získání nových kontaktů
  4. Příprava automatizovaných kampaní - velký důraz na komunikaci po objednávce a na segment neaktivních kontaktů
  5. Přizpůsobení komunikace dle aktivity​ - kampaň na posledně zobrazené produkty nebo opuštěný košík
  6. Dynamizace newsletterů​ - oslovení, naposledy prohlédnuté zboží, recenze z Heureka.cz

Jednotlivé kroky se takřka okamžitě projevují na výsledcích e-mailové komunikace. Za celý podzim 2015 vzrostl obrat z tohoto kanálu meziročně o 69 %. Očištění databáze vedlo k odstranění zhruba 5 % nefunkčních kontaktů, díky aktivnímu sběru se dlouhodobě daří databázi pravidelně zvětšit o 12 000 nových kontaktů měsíčně (6 % velikosti databáze). Byla zajištěná také vysoká doručitelnost e-mailů, která aktuálně dosahuje čísla 99,54 %.

Více informací najdete v infografice, kterou najdete pod tímto textem.

​​

Buďte v kontaktu a konzultujte svůj projekt ještě dnes!

Kontaktní údaje

Těší nás, že jste se rozhodli nás kontaktovat.

Čím podrobněji popíšete svůj dotaz či problém, tím lépe Vám budeme moci pomoci. Děkujeme za zadání Vašich kontaktních údajů, které nám umožní pružnější komunikaci s Vámi. Budeme Vás kontaktovat v nejkratší možné době. Jsme rádi za důvěru, kterou do nás vkládáte.Recepce: (+ 420) 737 289 119

*

*

*


*